Zaznacz stronę

Paulina 

Edukatorka i Instruktorka Szkolenia Psów

O Mnie

  Psy są moją fascynacją od ponad 20 lat. Najpierw zainteresowałam się ich szkoleniem, a od 2000 roku szkoleniem klikerowym. W 2007 roku zorganizowałam pierwsze warsztaty z udziałem zagranicznego trenera. To wydarzenie stało się podstawą do założenia fundacji, której prezesem byłam przez 5 lat. Przez ten czas zorganizowałam i tłumaczyłam kilkanaście seminariów, warsztatów oraz kursów instruktorskich, we wszystkich biorąc czynny udział. Szukając rzetelnej wiedzy o psach i ich szkoleniu, w 2008 roku po raz pierwszy wzięłam udział w konferencji naukowej na temat psów i psowatych. W czasie pierwszego Canine Science Forum w Budapeszcie poznałam Alexę Caprę – naukowca i szkoleniowca z Włoch, założycielkę szkoły Gentle Team. Ta znajomość przerodziła się w przyjaźń oraz źródło wiedzy i inspiracji. Dzięki Alexie zrozumiałam, że w naszym życiu z psem liczy się przede wszystkim wspólna relacja, oparta na komunikacji i zaufaniu. Od 2008 roku regularnie uczestniczę w międzynarodowych konferencjach naukowych. 

Jestem instruktorem Gentle Team. Od 2012 roku razem z mężem, Wojtkiem Radomiakiem, rozwijam projekt szkoleniowy Talking Dogs, w ramach którego zaczęliśmy organizować i prowadzić klasy komunikacji według zasad opracowanych przez Alexę Caprę oraz inne warsztaty, kursy trenerskie i seminaria.

Wiedza naukowa dotycząca psów różni się od wiedzy popularnej, dlatego na blogu chciałabym przedstawiać badania naukowe na temat psich zachowań, komunikacji i emocji, a także dzielić się własnymi przemyśleniami i doświadczeniem.

W psach najbardziej fascynuje mnie ich komunikacja społeczna, sposób wymiany informacji ze sobą wzajemnie oraz ze swoim człowiekiem i innymi ludźmi. Te mikro-zachowania, które są niezwykle istotne w budowaniu naszej relacji z psem. Ponadto relacja z psem sama w sobie, i wszystkie, czasami bardzo drobne elementy, które na nią wpływają. 

Oprócz psów uwielbiam czytać i podróżować. Lubię włoską kuchnię i skandynawski design. Moja rodzina to mąż Wojtek, dzieci Filip i Ala oraz nasze suczki Phoebe, pochodząca z pseudo-hodowli ZKwP chińska grzywka powderpuff, pochodząca z samego południa Portugalii Sintra da Casa da Buba rasy portugalski pies wodny oraz Blixa pochodząca z włoskiej hodowli Italian Style Pumi.

Szukasz Proesjonalisty?

Pomagam ludziom zrozumieć psy i budować relację z nimi w oparciu o wzajemne zaufanie, zrozumienie, szacunek i poczucie bezpieczeństwa.

Szkolenie psów to dla mnie dawanie informacji,

dzięki którym pies rozumie, czego od niego wymagamy

Kontakt Ze Mną

Zapytaj o współpracę lub umów się na konsultację!

TELEFON

601 461 209

Email

info@talkingdogs.pl